شبکه و فناوری, مقالات

تفاوت بین MS Office 2021 و  Microsoft 365

تفاوت بین MS Office 2021 و  Microsoft 365

در این مطلب قصد داریم به تفاوت بین MS Office 2021 و  Microsoft 365 بپردازیم تا کاربران بتوانند راحت تر تصمیم بگیرند که کدام محصول مایکروسافت را خریداری کنند. در مورد MS Office 2021 سر و صدهای زیادی به وجود آمد. به نظر می رسد که این محصول پیشرفت های بزرگی را به همراه داشته و ویژگی های جدید و عملکرد بهتری را ارائه می دهد. اما آیا واقعا باید برای این ارتقاء اقدام کنیم؟

برخی از کاربران می گویند که اگر از قبل اشتراک آفیس 365 را دارید نیازی به آفیس 2021 نخواهید داشت. آنها استدلال می کنند که ویژگی های جدید در سال 2021 بسیار جزئی هستند و اکثر پیشرفت ها در واقع تغییراتی هستند که شاید برای اکثر کاربران قابل توجه نباشد. پس کدام بهتر است؟ MS Office 2021 یا  Microsoft 365؟ در این مقاله به مزایا و معایب هر کدام از این محصولات نگاهی خواهیم داشت و به شما کمک خواهیم کرد تا تصمیم بگیرید گزینه مناسب خود را انتخاب کنید.

MS Office 2021 در مقابل Microsoft 365

MS Office 2021 آخرین نسخه دسکتاپ محصولات Microsoft Office است و Office 365 در واقع نسخه مبتنی بر ابر همین مجموعه است. هر دو نسخه با تمام برنامه های آشنا مانند ورد، اکسل، پاورپوینت و غیره ارائه می شوند.

هنگام مقایسه MS Office 2021 و MS Office Apps 365، چند تفاوت کلیدی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. در ادامه نگاهی دقیق به هر دو نسخه Microsoft Office Suite خواهیم داشت.

نسخه های پریمیوم در مقابل نسخه های کلاسیک

اگر Office 2021 را انتخاب کنید، نسخه های 2021 Word، Excel، PowerPoint و Outlook (که در نسخه Home & Business موجود است) را دریافت خواهید کرد. اما اگر سراغ مایکروسافت 365 بروید، نسخه 365 این برنامه ها را دریافت خواهید کرد.

بنابراین تفاوت بین دو نسخه از این برنامه ها چیست؟ در حال حاضر، از نظر ویژگی‌ها تفاوت عمده‌ای بین آن‌ها وجود ندارد، به خصوص اینکه Office 2021 به تازگی منتشر شده است.

با این حال، با نسخه کلاسیک 2021، در آینده به‌روزرسانی یا ویژگی جدیدی دریافت نخواهید کرد. آنچه در حال حاضر می بینید همان چیزی است که به دست خواهید آورد. از طرف دیگر، با نسخه Premium 365، می توانید هر بار که مایکروسافت به روز رسانی یا ویژگی جدیدی را منتشر می کند، برنامه های نصب شده خود را ارتقا دهید.

به عنوان مثال، اکسل 365 تابع XLOOKUP را در آگوست 2019 دریافت کرد. اما اگر از نسخه 2019 مایکروسافت اکسل استفاده می کنید، به هیچ وجه نمی توانید از این ویژگی استفاده کنید و آن را فقط در نسخه بعدی اکسل 2021 خواهید یافت.

سرویس اشتراکی در مقابل خرید

بزرگترین تفاوت بین برنامه های MS Office 2021 و MS Office در Office 365 این است که Office 365 یک سرویس اشتراکی است، در حالی که Office 2021 را می توانید خریداری کنید. این بدان معناست که با آفیس 365، هیشه آخرین نسخه نرم افزار و دسترسی به فضای ذخیره سازی آنلاین و ویژگی های همکاری را در اختیار دارد. با آفیس 2021 فقط تا پایان پشتیبانی بروزرسانی ها را دریافت خواهید کرد.

تفاوت بین MS Office 2021 و  Microsoft 365 : محدودیت نصب روی دستگاه ها

به غیر از Word، Excel، PowerPoint و OneNote، با Microsoft 365، به Skype و OneDrive نیز دسترسی خواهید داشت. با اسکایپ، حداکثر 60 دقیقه تماس بین المللی ماهانه دریافت می کنید. و برای OneDrive، 1 ترابایت فضا برای هر کاربر منحصر به فرد دریافت می کنید. بنابراین اگر اکانت شما شش کاربر داشته باشد، ۶ ترابایت فضای ابری دریافت خواهید کرد.

اشتراک 365 همچنین شامل Microsoft Access و Publisher می شود. بنابراین اگر از این برنامه ها استفاده می کنید، باید به جای آن 365 دریافت کنید.

علاوه بر این، با مایکروسافت 365، هر فرد می‌تواند تمام برنامه‌های آفیس را در حداکثر پنج دستگاه منحصر به فرد از هر ترکیبی نصب کند.

بنابراین اگر مک بوک، کامپیوتر ویندوزی ، آیفون، دستگاه اندروید و آیپد دارید، می توانید مجموعه آفیس را بدون پرداخت هزینه اضافی روی همه این دستگاه ها نصب کنید.

در همین حال، اگر یک پلن شش کاربری استفاده می کنید، می‌توانید تمام برنامه‌های Microsoft 365 را روی حداکثر 30 دستگاه نصب کنید.

تفاوت بین MS Office 2021 و  Microsoft 365 : ویژگی های ذخیره سازی آنلاین و همکاری

تفاوت اصلی دیگر بین MS Office 2021 و برنامه های MS Office در Office 365 این است که Office 365 شامل ویژگی های ذخیره سازی آنلاین و همکاری است. این بدان معنی است که می توانید اسناد خود را به صورت آنلاین ذخیره کنید و در زمان واقعی با دیگران کار کنید. Office 365 همچنین شامل ابزارهای بهره وری دیگری مانند Skype for Business است که می توانید برای همکاری تیمی خود استفاده کنید.

MS Office 2021 فقط شامل برنامه های سنتی MS Office است. اگر می‌خواهید از هر یک از برنامه‌های دیگر استفاده کنید، باید آنها را جداگانه خریداری کنید یا باید اشتراک  Office 365 را تهیه کنید.

تفاوت بین MS Office 2021 و  Microsoft 365 از نظر کاربرد

همچنین تفاوت های جزئی در خود برنامه های کاربردی وجود دارد. به عنوان مثال، اکسل در آفیس 365 دارای ویژگی های بیشتری نسبت به اکسل در آفیس 2021 است. برنامه های آفیس 365 اکنون می توانند فایل های PDF را باز کرده و ویرایش کنند، در حالی که پاورپوینت در آفیس 2021 نمی تواند این کار را انجام دهد.

اتصال اینترنت

MS Office در Office 365 برای دانلود و نصب به اتصال اینترنت نیاز دارد. این به این دلیل است که این نرم افزار مبتنی بر ابر)دسترسی آنلاین) است. MS Office 2021 را می توان به صورت آفلاین و بدون اتصال به اینترنت استفاده کرد. این برای کاربرانی که همیشه به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند یا می خواهند به صورت آفلاین کار کنند ایده آل است.

تفاوت بین MS Office 2021 و  Microsoft 365 : فضای ذخیره ابری

MS Office در Office 365 شامل 1 ترابایت فضای ذخیره سازی ابری OneDrive است تا بتوانید از هر جایی که می خواهید به فایل های خود دسترسی داشته باشید. این در حالی است که MS Office 2021 هیچ فضای ذخیره سازی آنلاین اضافی را ارائه نمی دهد.

به روز رسانی ها

با MS Office 2021، فقط به‌روزرسانی‌های امنیتی و رفع باگ را دریافت خواهید کرد. اگر ویژگی های جدیدی می خواهید، باید نسخه جدیدی از نرم افزار را خریداری کنید. با MS Office Apps 365، به‌طور خودکار به ویژگی‌ها و به‌روزرسانی‌های جدید دسترسی خواهید داشت. با به‌روزرسانی‌های مکرر، کاربران هرگز با مشکلاتی مانند نمایش ندادن صندوق پستی بایگانی آنلاین Exchange در Outlook ، بازگشت پیام‌های حذف شده و غیره مواجه نمی‌شوند.

سیستم مورد نیاز

در نهایت، شایان ذکر است که سیستم مورد نیاز برای برنامه های MS Office 2021 و MS Office در Office 365 می تواند کمی متفاوت باشد.

فرق بین MS Office 2021 و  Microsoft 365 چیست؟

به طور کلی تفاوت اصلی بین برنامه های به طور کلی، تفاوت اصلی بین برنامه‌های MS Office 2021 و MS Office در آفیس 365 این است که Office 365 یک سرویس اشتراک با ویژگی‌های ذخیره‌سازی آنلاین و همکاری است، در حالی که آفیس 2021 نیاز به یک بار خرید دارد و فاقد ویژگی آنلاین است. همچنین برخی از تفاوت های اساسی در خود برنامه های کاربردی وجود دارد. به نظر شما کدام گزینه مناسب شماست؟

این بستگی به نیازها و ترجیحات شما دارد. اگر به آخرین نسخه نرم افزار و دسترسی به ویژگی های آنلاین نیاز دارید، آفیس 365 بهترین انتخاب است. اما اگر به این چیزها نیاز ندارید، Office 2021 ممکن است گزینه بهتری برای شما باشد.

شما می توانید بین این دو تصمیم بگیرید زیرا اکنون به اندازه کافی اطلاعات دارید که می توانید تصمیم بگیرید.

نتیجه گیری

اگر به دنبال مجموعه ای از نرم افزارها برای کمک به بهره وری خود هستید، دو گزینه اصلیMS Office 2021  و  MS Office Apps 365 وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند، اما نکته اصلی این است که هر دو می توانند کار شما را راه بیندازند. مناسب ترین گزینه برای شما به نیازهای خاص شما و نوع دستگاهی که استفاده می کنید بستگی دارد. اگر از آفیس 365 برای ارسال ایمیل استفاده می کنید، بکارگیری یک ابزار پشتیبان گیری را برای تهیه بکاپ از ایمل هایتان توصیه می کنیم. با انجام این کار می توانید از کل اکانت Office 365 خود از جمله ایمیل ها، مخاطبین، تقویم ها و موارد دیگر نسخه پشتیبان تهیه کنید.

منابع: nucleustechnologies و makeuseof