اخبار فناوری

قابلیت SOS آیفون 14 با ایجاد ارتباط ماهواره ای، به مهار آتش در کانادا کمک کرد!

قابلیت SOS آیفون 14

قابلیت SOS آیفون 14؛ در طی یک آتش‌سوزی شدید درDog Lake انتاریو کانادا، دو تن از ساکنان منطقه به نام وارن تیبودو و اورل کراک، برای مهار آتش دچار چالش شدیدی شده بودند. در واقع عدم وجود سیگنال‌های سلولی در این جزیره دورافتاده باعث شده بود که نتوانند درخواست کمک بدهند.

 اما شانس با آن‌ها یار بود؛ چرا که هر دو جدیدترین مدل iPhone 14 را همراه خود داشتند که داری قابلیت SOS برای ایحاد ارتباط ماهواره‌ای است. در نتیجه آن‌ها توانستند از این ویژگی برای تماس با خدمات اضطراری و دریافت کمک از وزارت منابع طبیعی (MNR) استفاده کنند. ادامه این خبر را در اخبار فناوری هنر توسعه و ارتباطات شایگان بخوانید.

قابلیت SOS آیفون 14

قابلیت Emergency SOS از طریق ماهواره در iPhone 14، iPhone 14 Plus، iPhone 14 Pro و iPhone 14 Pro Max در دسترس است. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که سیگنال‌های SOS را حتی بدون پوشش تلفن همراه یا وای فای به خدمات اضطراری ارسال کنید.

لازم به ذکر است که این قابلیت مهم آیفون، پتانسیل خود را در نجات جان افراد در شرایط اضطراری ثابت کرده است. در دسامبر سال گذشته، یک مرد با فعال کردن Emergency SOS توانست در یک منطقه دور افتاده در آلاسکا نجات پیدا کند. همچنین، در جنگل ملی انجلیز، یک تیم نجات با استفاده از این قابلیت توانست دو نفر را در دره‌ای دور افتاده، پیدا کنند.

قابلیت SOS آیفون 14 با ایجاد ارتباط ماهواره‌ای، یک روش ارتباطی قابل اعتماد و ضروری را در مواقع اضطراری که روش‌های سنتی در دسترس نیستند، امکان پذیر می‌کند.

منبع: TS2.

مقالات مرتبط با این موضوع:

سوالات متداول

قابلیت SOS در آیفون 14 چیست؟

قابلیت SOS در آیفون 14 با ایجاد ارتباط ماهواره‌ای در شرایط اضطراری که پوشش تلفن همراه یا وای فای وجود ندارد، امکان برقراری ارتباط را برای شما فراهم می‌کند.

قابلیت Emergency SOS در کدام مدل از گوشی‌های آیفون ارائه می‌شود؟

قابلیت برقراری ارتباط ماهواره‌ای SOS در iPhone 14، iPhone 14 Plus، iPhone 14 Pro و iPhone 14 Pro Max در دسترس است.