اخبار فناوری

بهترین روش استفاده از گوگل لنز (Google Lens) در گوشی اندروید

بهترین روش استفاده از گوگل لنز (Google Lens) در گوشی اندروید

مطلب “بهترین روش استفاده از گوگل لنز (Google Lens) در گوشی اندروید” با جزئیاتی منحصر به فرد توسط مجموعه هنر توسعه و ارتباطات شایگان برای شما عزیزان گردآوری و منتشر شده است. شایگان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های ارائه دهنده خدمات شبکه مشغول به فعالیت است. در کنار خدمات اکتیو و پسیو شبکه؛ تجهیزات وایرلس و انواع گوشی ویپ و هدست ویپ نیز توسط مجموعه شایگان عرضه می‌شوند. راه اندازی دکل مهاری، کابل کشی، تنظیم تجهیزات شبکه و… هم توسط متخصصین حرفه‌ای شایگان انجام می‌شوند. نصب و راه اندازی سرور VMware EXSi نیز از جمله پرتقاضاترین خدمات ارائه شده توسط تیم شایگان است.

———————————————————————————————————————————————————-

در سال 2017 بود که گوگل لنز (Google Lens) در گوشی اندروید معرفی شد و این در حالی بود که این برنامه در سال 2018 برای iOS راه اندازی شد. اگر از گوگل لنز استفاده کرده باشید می دانید که تا به الان 5 سال بروزرسانی را دریافت کرده است و حالا به ابزاری قدرتمند تبدیل شده است که به کاربرانش اجازه می دهد دوربین گوشی خود را به سادگی به سمت یک شی بگیرد و اطلاعات زیادی در مورد این شی را بدست آورند. در حالی که گوگل بنز یک برنامه مستقل است، عملکردش در ویجت جستجو و نوار جستجو و همچنین بسیاری از برنامه های دوربین و گالری ادغام شده است.

گوگل اظهار کرده است که Google Lens با مقایسه جستجوهای تصویر کاربران در اینترنت و رتبه بندی آنها بر اساس میزان دقیق تطابق ویژگی های جستجوی کاربران با آنچه که در اینترنت پیدا می کنند، کار می کند. اگر جستجوی تصویر در لنز بسیر شبیه به چیزی باشد که گوگل در مورد آن اطلاعاتی دارد، این اطلاعات به کاربر داده می شود. به نظر می رسد که یک فرایند بسیار ابتدایی است اما مهارت هوش مصنوعی و محاسبات ابری گوگل به این معناست که می تواند نتایج دقیی را بر اساس جستجوهای انجام شده با لنز را به کاربران ارائه دهد.

بدست آوردن اطلاعات در مورد مکان با گوگل لنز

بخشی از لذت سفر، به یاد گرفتن مکان های جدید بر می گردد. چه تاریخ، چه فرهنگ و چه یک واقعیت جالب در مورد بخشی از معماری یا نقاشی؛ برگشتن به خانه و به اشتراک گذاشتن آنها با دوستان و خانواده همیشه لذت بخش است. با Google Lens می توانید با انتخاب فیلتر Places و سپس انتخاب نقطه ای از ساختمان یا ویژگی مورد نظرتان؛ اطلاعاتی در مورد آن بدست آورید.

هنگامی که مطمئن شدید که گوگل لنز مکان شما را به درستی تشخیص داده است می تواند انواع اطلاعات جالبی در مورد آن در اختیار شما قرار دهد. این اطلاعات می تواند تاریخچه و یا خلاصه ای از نقشه  اطلاعات ساختمان باشد و حتی می توانید با پرسیدن یا انتخاب سوالات پیشنهادی اطلاعات خود را افزایش دهید.

بهترین روش استفاده از گوگل لنز (Google Lens) در گوشی اندروید

ترجمه متون کتاب ها و علائم با Google Lens

اگر از کشور دیگری بازدید می کنید، همه چیز می تواند کمی متفاوت تر و گیج کننده تر به نظر برسد، به خصوص اگر زبان این کشور را یاد نداشته باشید. مطمئنا اگر میزان مهارت زبان انگلیسی شما بالا باشید می توانید از کسی کمک بخواهید، اما همه افراد این مهارت را ندارند. در این شرایط می توانید از گوگل لنز کمک بگیرید.

در برنامه گوگل لنز به سربرگ Translate بروید و عملکرد جستجوی تصویر را باز کنید. حالا برنامه هر متنی که در میدان دید دوربین است را ترجمه می کند و متن ترجمه شده را روی تصویر قرار می دهد. گوگل لنز به طور خودکار زبان ورودی را تشخیص می دهد و آن را به زبان پیش فرض شما ترجمه می کند، اما می توانید خودتان به صورت دستی تنظیمات را تغییر دهید.

بهترین روش استفاده از گوگل لنز (Google Lens) در گوشی اندروید

پیدا کردن غذا و وسایل مناسب خرید

گوگل در زمینه هوش مصنوعی مهارت خود را افزایش داده است. تشخیص تصویر و پردازش ابری در نوامبر 2022 به طور خارق العاده ای پیشرفت داشت به طوری که حالا با اشاره کردن گوشی تان (در حالی که Google Lens باز است) به سمت یک وعده غذایی یا لباس، اطلاعات بیشتری در مورد آن به شما نشان می دهد. به طور مصال این چه چیزی است و کجا می توانید آن را پیدا کنید. برای پوشاک، گوگل این ویژگی را بهینه کرده است.

بنابراین با انتخاب فیلتر Shopping در برنامه Google Lens و گرفتن عکس از لباسی که دوست دارید، به شما می گوید که این لباس چیست و کجا می توانید آن را پیدا کنید و چه موارد دیری ممکن است با این لباس ست شود. وقتی صحبت از غذا می شود، با عکس گرفتن از یک غذا و فعال کردن فیلتر Dining، گوگل لنز غذا را شناسایی می کند و به شما می گوید که این غذا چیست و چه مکان هایی در نزدیکی شما این غذا را سرو می کند و حتی نحوه درست کردن آن را به شما یاد می دهد.

بهترین روش استفاده از گوگل لنز (Google Lens) در گوشی اندروید

رونویسی متون با Google Lens

هنگامی که در کلاس یادداشت برداری می کنید یا در حین انجام تکالیف خود؛ عجله دارید و نمی توانید به طور منظم نت برداری کنید، همین امر باعث می شود که بعدا یادداشت های خود را سازماندهی کنید. Google Lens می تواند در این زمینه با رونویسی یادداشت ها و ایجاد متن دیجیتال به شما کمک کنید. از این متنون دیجیتال می توانید در سیستم تان استفاده کنید. یا حتی می توانید در حالی که قهوه می خورید متن های دست نویسی خود را با صدای بلند بخوانید تا گوگل لنز آن را به متن تبدیل کند.

خیلی ساده برنامه Google Lens را باز کنید و Text را انتخاب کنید. حالا گوشی خود را به سمت یادداشت های خود بگیرید و به گوگل لنز اجزاه دهید تا پردازش های لازم را برای رونویسی انجام دهد. از آنجایی که می توانید متن را کپی کنید یا با صدای بلند گوش دهید می توانید بخشی از متن را برای پیدا کردن اطلاعات جستجو کنید. البته برای اینکه گوگل لنز برای شما کار کند باید دست خط خوبی داشته باشید.

در نهایت Google Lens ابزار قدرتمندی است که به شما کمک می کند اطلاعاتی را بدست آورید  این که در خانه مشغول مطالعه هستید یا در بیرون زا خانه به دنبال پیدا کردن مکان های جدید هستید فرقی ندارد.

بهترین روش استفاده از گوگل لنز (Google Lens) در گوشی اندروید

منبع: slashgear