اخبار فناوری

رونمایی از حلقه هوشمند سامسونگ در ژانویه 2024

رونمایی از حلقه هوشمند سامسونگ در ژانویه 2024

حلقه هوشمند سامسونگ، انتظار می‌رود که همراه با گوشی اس 24 در اوایل سال آینده معرفی شود. ساعت هوشمند، به روشی محبوب برای ردیابی سلامتی تبدیل شده است؛ با این وجود، برخی از افراد ممکن است از استفاده طولانی مدت آن در تمامی طول روز و شب خسته شوند. اینجاست که حلقه هوشمند Oura، توجه کاربران را به خود جلب می‌کند؛ اکنون نیز، زمزمه‌های ظهور یک رقیب سرسخت در اوایل سال 2024 به گوش می‌رسد!

این خبرها توسط منبع چینی، Ice Universe منتشر شده است. پیش از این هم در مورد حلقه تناسب اندام سامسونگ بحث شده بود؛ اما، اکنون برای اولین بار، خبرها حاکی از رونمایی از آن در چند ماه آینده است. در ادامه این مطلب از هنر توسعه و ارتباطات شایگان با ما همراه شوید تا تمامی اخبار پیرامون حلقه هوشمند را بررسی کنیم!

کاربرد حلقه هوشمند

حلقه‌های هوشمند کاربردی مشابه ساعت‌های هوشمند دارند؛ به طور مثال، Oura Ring نسل 3، سنجش فعالیت، ضربان قلب و تجزیه و تحلیل خواب را ارائه می‌دهد.

یکی از مزایا حلقه هوشمند این است که، این دستگاه با اندازه کوچک، شما را با اعلان‌های بی شمار، خسته نمی‌کند؛ بنابراین برخلاف ساعت‌های هوشمند حس تهاجمی بودن به شما نمی‌دهد.

در حال حاضر، حلقه هوشمند، از نظر موفقیت در فروش، از ساعت‌های هوشمند بسیار عقب‌تر هستند؛ اما انتظار می‌رود که در سال‌های آینده فروش آن‌ها به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

طبق گزارشات، حلقه هوشمند، از سال 2023 به بعد، به نرخ رشد 25 درصدی و ارزش بازار 747.41 میلیون دلاری خواهد رسید!

کاربرد حلقه هوشمند Oura و حلقه هوشمند سامسونگ

همچنین، بر اساس تحقیقات انجام شده، حلقه هوشمند مزایای فوق العاده‌ای دارد که نباید اهمیت آن‌ها را نادیده گرفت. به عنوان مثال، طبق یک مطالعه علمی، ابزارهای از قبیل حلقه هوشمند Oura، می‌توانند برای توسعه مدل‌های خواب و بیداری، استفاده شوند؛ چراکه مطابق با دستگاه‌های تحقیقاتی موجود عمل می‌کنند.

همچنین، در مقاله‌ای از مجله بین المللی تحقیقات محیطی و بهداشت عمومی، مزایا ابزارهای پوشیدنی از قبیل حلقه هوشمند Oura بررسی شده است. در این گزارش، پیشنهاد می‌شود که با انجام برخی از تغییرات، این دستگاه‌ها می‌توانند حتی در بحث پزشکی و شرایط اورژانسی نیز کاربرد داشته باشند.

در مجموع، دنیای فناوری به سرعت در حال رشد است و ویژگی‌های بسیار جذاب و هیجان انگیزی ممکن است، در آینده، به حلقه‌های هوشمند اضافه شود.

ویژگی‌های حلقه هوشمند سامسونگ

در حال حاضر، ویژگی‌های حلقه هوشمند سامسونگ، مشخص نشده است؛ اما احتمالا، قابلیت‌های سلامت محور ساعت هوشمند گلگسی واچ 6 را ارائه خواهد کرد. واکنش رقبایی مانند اپل، به ورود سامسونگ به بازار حلقه هوشمند، احتمالا بسیار هیجان انگیز خواهد بود. هم اکنون، نسل 9 ساعت‌های هوشمند اپل توسط این برند خود را معرفی شده است و باید ببینیم که چگونه به نوآوری و بهبود محصولات خود ادامه می‌دهد تا از رقبا عقب نماند. آیا حلقه هوشمند اپل می‌تواند بر سامسونگ برتری یابد؟

سامسونگ، معمولا، رویداد  Galaxy Unpackedرا در اوایل هر سال، برای معرفی گوشی‌های جدید خود برگزار می‌کند؛ بنابراین احتمالا تا چند ماه دیگر، شاهد رونمایی از از اولین نسل Galaxy Ring خواهیم بود.

منبع:digitaltrends

 سوالات متداول

1.     زمان رونمایی از حلقه هوشمند سامسونگ چه تاریخی است؟

حلقه هوشمند سامسونگ احتمالا در رویداد Galaxy Unpacked، در ژانویه 2024، معرفی خواهد شد.

2.     قابلیت‌های حلقه هوشمند سامسونگ چیست؟

به طور کلی حلقه هوشمند، دارای قابلیت‌های سلامت محور برای سنجش ضربان قلب، فعالیت، چرخه خواب و… است؛ اما تا کنون اخباری مبتنی بر ویژگی‌های حلقه هوشمند سامسونگ منتشر نشده است. با توجه به پیشرفت سریع دنیای فناوری، احتمالا این محصول، با ویژگی‌های بسیار هیجان انگیزی ارائه خواهد شد.