شبکه و فناوری

بررسی هارد 12 ترابایتی WD Red Plus

هارد WD Red Plus نسبت به Red Pro، ارزان‌تر و کندتر است و گارانتی کوتاه‌تری نیز دارد. این هارد، عملکرد بی صدا اما نسبتا ضعیف نسبت به مشخصات خود ارائه می‌کند؛ اما همچنان برای NAS  سودمند محسوب می‌شود. در این مطلب از هنر توسعه و ارتباطات شایگان با ما همراه شوید تا به بررسی کامل هارد WD Red Plus 12TB بپردازیم.

مزایا و معایب هارد WD Red Plus 12TB

 از مزایا این هارد می‌توان به موارد زیر شاره کرد:

 • سرعت چرخش 7200 دور در دقیقه
 • تکنولوژی CMR
 • ·      256 مگابایت کش
 • عملکرد بی صدا و نسبتا کارآمد

 معایب این هارد نیز به شرح زیر است:

 • عملکرد ضعیف، با توجه به مشخصات آن
 • گارانتی کوتاه‌تر (سه سال)

معرفی هارد WD Red Plus

WD Red Plus، یک هارد دیسک NAS است که نسبت به Red Pro ارازن‌تر می‌باشد و عملکرد بی صدا تری نیز دارد. این قیمت مناسب به خاطر گارانتی کوتاه مدت‌تر و عملکرد نسبتا ضعیف‌تر است؛ اما به عنوان یک هارد دیسک اقتصادی بسیار محبوب است.

اگرچه این مدل، به اندازه هاردهای رده پایین ارزان نیست؛ اما یک سال گارانتی اضافی به همراه ظرفیت بیشتر عرضه میکند. در مجموع، با توجه به اینکه این مدل متناسب با NAS و محیط‌های چند درایو بهینه شده است، انتخاب بهتری نسبت به مدل‌هایی از قبیلSeagate BarraCuda Pro است.

هارد رد پلاس 12 ترابایتی با سرعت 7200 دور در دقیقه، از فناوری CMR با حافظه نهان 256 مگابایتی DRAM پشتیبانی میکند؛ با این وجود، به نظرمی رسد که عملکرد آن از حد انتظار کم‌تر است. این هارد همچنین از فناوری OptiNand Red Pro برخوردار نیست.

خرید انواع تجهیزات شبکه اکتیو با کیفیت و دارای گارانتی هنر توسعه و ارتباطات شایگان.”

 1. فروش انواع دستگاه و گوشی ویپ
 2. خرید هدست ویپ با کیفیت بالا
 3. خرید انواع روتر با گارانتی
 4. خرید انواع سوئیچ سیسکو و میکروتیک
 5. فروش تجهیزات وایرلکس

مشخصات هارد WD Red Plus 12TB

WD120EFBXمدل
12TBظرفیت
SATA 6 Gb/s نوع رابط
3.5 اینچفرم ظاهری
CMRتکنولوژی
7200 دور در دقیقهسرعت چرخش دیسک
196 مگابایت بر ثانیه سرعت انتقال داده
MB 256حافظه کش
W 6.3توان عملیاتی
dBA 29نویز
جدول مشخصات کامل هارد WD Red Plus 12TB

مقایسه WD Red Plus با رقبا

WD Red Plus ، در ظرفیت‌های مختلف با سرعت‌های چرخش و ظرفیت‌های کش متفاوت عرضه می‌شود. در این مقاله ما مدل 12 ترابایتی را بررسی می‌کنیم که دارای سرعت چرخش 7200 دور در دقیقه، سرعت انتقال داده 196 مگابایت بر ثانیه و حافظه کش 256 مگابایتی است (در مدل 14 ترابایتی حافظه کش، 512 مگابایت است).

 این مدل نسبت به رقیب اصلی خود یعنی IronWolf NAS HDD که دارای سرعت 210 مگابایت بر ثانیه است، کندتر محسوب می‌شود. همچنین، هر دو این درایوها دارای گارانتی سه ساله هستند و از فناوری CMR به جای SMR پشتیبانی میکنند. در مجموع می‌توان گفت که IronWolf بر روی کاغذ قدرت بیشتری نسبت به WD Red Plus دارد. این هارد از نظر قیمیتی نیز تقریبا برابر با IronWolf و Seagate BarraCuda Pro است. لاز به ذکر است که Seagate BarraCuda Pro عملکرد بهتر و گارانتی طولانی‌تری دارد؛ به نحوی که می‌توان آن را ورژن بزرگ‌تر FireCuda در نظر گرفت. با این حال، BarraCuda Pro برای NAS بهینه نشده است و عملکردی به آرامی Red Plus ندارد.

 • اگر به زیر ساخت شبکه و کابل کشی شبکه نیاز دارید؛ روی لینک آبی کلیک کنید.

نرم افزارهای جانبی هارد WD Red Plus

در وب سایت WD می‌توانید نرم افزارهای جانبی برای Digital Dashboard و Acronis True Image دانلود کنید. از مورد اول، می‌توانید برای نظارت بر سلامت درایو و از دومی برای تصویربرداری و کلون درایو استفاده کنید.

در یک نگاه

اگرچه WD Red Plus یک هارد خاص به نظر نمی‌رسد، اما برای NAS و عملکرد در محیط چند درایو بهینه شده است. همچنین، این هارد دارای سیستم عامل NASaware است که در Red Pro استفاده می‌شود. این هارد در مقایسه با مدل‌های رده پایین‌تر گارانتی بیشتر نیز ارائه می‌کند. هارد 12 ترابایتی WD Red Plus با سرعت چرخش7200 دور در دقیقه، سرعت انتقال داده 196 مگابایت بر ثانیه و حافظه کش 256 مگابایتی عملکرد قابل قبولی دارد. در مجموع اگر به دنبال یک انتخاب اقتصادی هستید، این هارد را در لیست خود قرار دهید.

منبع: tom’sHRDWARE

سوالات متداول

مشخصات کلی هارد WD Red Plus 12TB چیست؟

مشخصات هارد 12 ترابایتی WD Red Plus به شرح زیر است:

 • سرعت انتقال داده: چرخش 7200 دور در دقیقه
 • سرعت انتقال داده: 196 مگابایت بر ثانیه
 • حافظه کش: MB 256
 • تکنولوژی: CMR
 • نوع رابط: SATA 6 Gb/s
 • توان عملیاتی: W 6.3
 • فرم ظاهری: 3.5 اینچ

هارد WD Red Plus با Red Pro چه تفاوتی دارد؟

هارد WD Red Plus نسبت به Red Pro ارزان‌تر است؛ چراکه گارانتی کوتاه‌تر و عملکرد ضعیف تری را ارائه می‌دهد. اما این هارد برای NAS بهینه شده است و عملکرد آرام تری دارد.