اخبار فناوری

افزایش ظرفیت ذخیره سازی Xbox Series X و S با کارت توسعه وسترن دیجیتال

افزایش ظرفیت ذخیره سازی Xbox Series X و S با کارت توسعه وسترن دیجیتال

کنسول های بازی Xbox Series X و Xbox Series S به ترتیب دارای حافظه SSD با ظرفیت 1 ترابایت و 500 گیگابایت هستند اما با بازی های مدرن که ظرفیت ذخیره سازی بالایی دارند، SSD شما می تواند به سرعت پر شود (به خصوص اگر در Xbox Game Pass اشتراک داشته باشید). تا به حال دارندگان کنسول ایکس باکس مجبور بودند برای افزایش فضای ذخیره سازی خود؛ کارت توسعه سیگیت را خریداری کنند. به زودی این شرایط جبری از بین خواهد رفت چون برند بزرگ و مشهور وسترن دیجیتال کارت توسعه خود را معرفی کرد.

کارت توسعه وسترن دیجیتال قبل از اینکه در لیست Best Buy قرار بگیرد توسط Wario64 در توییتر مشاهده شد. مشخص نیست چه زمانی وسترن دیجیتال راه حل ذخیره سازی خود را به طور عمده عرضه خواهد کرد اما لیست Best Buy نشان می دهد که مدل 1 ترابایتی آن که کارت توسعه WD_BLACK C50 1TB نام دارد 180 دلار قیمت دارد.

کارت توسعه WD Black C50 ظاهراً قیمت کمتری نسبت به رقبا خواهد داشت. کارت های حافظه 1 ترابایت ایکس باکس سیگیت معمولاً با قیمت 220 دلار به فروش می رسند، اگرچه می توانید همین الان با قیمت 190 دلار از آمازون خرید کنید. از طرف دیگر، کارت توسعه 2 ترابایتی با قیمت 360 دلار به فروش می رسد. شاید رقابت جدید آغازگر دورانی باشد که کارت های توسعه ایکس باکس تخفیف های منظم و تاثیرگذاری بیشتری دریافت کنند.

مانند بسیاری از محصولات وسترن دیجیتال، کارت توسعه WD Black C50 1TB دارای زیبایی صنعتی و طراحی Plug & Play است. به سادگی کارت را در اسلات توسعه کنسول Xbox Series X|S قرار دهید، و تمام. هر بازی نصب شده روی آن از همان فناوری Xbox Velocity بهره می‌برد که امکان بارگذاری سریع را فراهم می آورد و روشی یکپارچه برای توسعه کتابخانه بازی را ایجاد می کند.

لازم به ذکر است که می توانید یک هارد اکسترنال معمولی برای ذخیره بازی ها استفاده کنید اما نمی توانید بازی‌های Xbox Series X|S را بدون انتقال آن‌ها به SSD  ایکس باکس یا یکی از کارت‌های توسعه رسمی اجرا کنید. با این حال، می‌توانید بازی‌های Xbox One را از درایو خارجی خود در Xbox Series X|S بارگیری کنید.

منبع: gamespot