اخبار فناوری

خرید سهام ChatGPT به سرعت در حال افزایش است

خرید سهام ChatGPT به سرعت در حال افزایش است

سایت Zacks.com درباره آخرین اخبار و رویدادهایی که بر سهام و بازارهای مالی تاثیر می گذارد صحبت می کند. Microsoft MSFT، Salesforce CRM، Cisco Systems CSCO، Baidu BIDU و Adobe ADBE از جمله شرکت هایی هستند که بر بازار مالی تاثیر می گذارند اما با این وجود خرید سهام ChatGPT به سرعت در حال افزایش است. ظهور ChatGPT با پشتیبانی مایکروسافت توجه چهان را به قدرت هوش مصنوعی جلب کرده است.

هوش مصنوعی مولد نوعی فناوری هوش مصنوعی است که می تواند انواع مختلفی از محتوا از جمله متن، تصویر، صدا و داده های مصنوعی تولید کند. این توسط یک مدل زبان بزرگ هدایت می شود به این معنا که از داده های زیادی برای درک و تولید محتوا استفاده می شود.

انتظار می رود که تقاضای رو به رشد برای نوسازی گردش کار در سراسر صنایع، تقاضا برای برنامه های کاربردی هوش مصنوعی را افزایش دهد. بر اساس گزارش جدید Grand View Research، پیش بینی می شود که تا سال 2030 سهم این فناوری در بازار جهانی هوش مصنوعی به 109.37 میلیارد دلار برسد.

فناوری هوش مصنوعی مولد در حال یافتن کاربرد در بازاریابی، تبلیغات، توسعه دارو، قراردادهای قانونی، بازی های ویدیویی، پشتیبانی از مشتری، هنر دیجیتال است که باعث رقابت با هوش مصنوعی در بین بزرگترین عاملات فناوری جهان از جمله Salesforce، Cisco Systems، Baidu و Adobe شده است.

از آنجایی که شرکت‌های نرم‌افزاری ابزارهای مولد هوش مصنوعی را در محصولات ادغام می‌کنند، مشتریان آنها بیشتر روی نرم‌افزار هزینه می‌کنند. بر اساس گزارش گلدمن ساکس، انتظار می‌رود هوش مصنوعی مولد ۱۵۰ میلیارد دلار به بازار نرم‌افزار فعلی جهانی ۶۸۵ میلیارد دلاری اضافه کند.

استفاده روزافزون از هوش مصنوعی مولد برای تشخیص هرزنامه، پیش پردازش داده ها، فشرده سازی تصویر و کاهش نویز از داده های بصری به همراه استفاده مداوم رو به رشد آن در تصویربرداری پزشکی و طبقه بندی تصاویر، عوامل اصلی رشد بازار جهانی هستند.

Salesforce همزمان با راه‌اندازی Einstein GPT (اولین فناوری CRM مولد هوش مصنوعی در جهان که محتوای ایجاد شده با هوش مصنوعی را در تمامی فروش‌ها، خدمات، بازاریابی، بازرگانی و تعاملات فناوری اطلاعات در مقیاس فوق‌العاده عرضه می‌کند) یک برنامه هوش مصنوعی مولد را معرفی کرد. با Einstein GPT ، Salesforce هر تجربه مشتری را با هوش مصنوعی مولد تغییر خواهد داد.

با Einstein GPT، مشتریان می‌توانند داده‌های Salesforce Data Cloud را به مدل‌های پیشرفته هوش مصنوعی OpenAI متصل کنند یا مدل خارجی خود را انتخاب کنند. با استفاده از درخواست‌های زبان بزرگ در Salesforce CRM، این مشتریان می‌توانند محتوایی تولید کنند که با تغییر اطلاعات و نیازهای مشتری در زمان واقعی سازگار باشد.

برآورد کلی Zacks برای درآمد سه ماهه اول مالی 2024 CRM به 1.61 دلار برای هر سهم تعیین شده است که نشان دهنده افزایش 64.2 درصدی نسبت به رقم گزارش شده در سه ماهه سال گذشته است.

BIDU چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی خود به نام Ernie Bot را معرفی کرد که قادر به حل سوالات ریاضی، پاسخ به سوالات مربوط به ادبیات چینی و تولید تصاویر و ویدئوها است. علاوه بر این، چت بات توانایی تولید صدا در گویش های مختلف چینی را دارد. همچنین به اصطلاحات چینی مسلط است و در نوشتن تجاری تخصص دارد.

Ernie مخفف عبارت Enhanced Representation through Knowledge یکپارچه سازی است و آن را به عنوان یک مدل زبان بزرگ توصیف می کند که در سال 2019 معرفی شد. این شرکت رتبه اول Zacks قصد دارد ابتدا Ernie Bot را در سرویس جستجوی خود تعبیه کند، که این شرکت فکر می کند کاربران بیشتری را جذب می کند و بازار را تقویت می کند. به صورت سودآور به اشتراک بگذارید.

این شرکت قصد دارد این ربات را در نهایت در اختیار واحد رانندگی هوشمند خود و شرکای تجاری خود قرار دهد. انتظار دارد صاحبان مشاغل و کارآفرینان بیشتری مدل ها و برنامه های خود را بر روی AI Cloud Baidu بسازند.

برآورد کلی Zacks برای درآمد سه ماهه اول 2023 BIDU، 2.21 دلار به ازای هر سهم تعیین شده است که نشان دهنده افزایش 24.84 درصدی نسبت به رقم گزارش شده در سه ماهه سال قبل است.

ارائه‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین سیسکو طیف گسترده‌ای از راه‌حل‌های محاسباتی را برای شرکت‌ها، از جمله تمرکز بر امنیت سایبری، در بر می‌گیرد. این شرکت Zacks Rank  (خرید) قصد دارد مشتری های خود را افزایش دهد و به درآمد بیشتری دست پیدا کند.

منبع: finance