اخبار فناوری, مایکروسافت

راه حل های مایکروسافت برای رفع مشکل Outlook

راه حل های مایکروسافت برای رفع مشکل Outlook

مایکروسافت برای رفع مشکل Outlook راه حل‌هایی را ارائه می‌دهد؛ مایکروسافت 365، مجموعه‌ای از ابزارها و سرویس‌ها را به مشتریان خود ارائه می‌دهد که Outlook یکی از آن‌ها است. برنامه مایکروسافت اوت‌لوک برای دریافت و ارسال ایمیل‌ها و نامه‌های الکترونیکی است که در دو نسخه عرضه می‌شود.

بسیاری از کاربران، علاوه بر ارسال و دریافت ایمیل از کاربردهای دیگر اوت‌لوک مانند تقویم و یادآور نیز استفاده می‌کنند؛ با وجود محبوبیت این برنامه در بین کاربران، گاهی اوقات با مشکلاتی نیز همراه است که بسیاری از مشتریان این موضوع را گزارش داده‌اند. یکی از مشکلات Outlook، عدم اتصال به اینترنت است که باعث می‌شود این برنامه، به آهستگی شروع به کار کند و یا خطای عدم اتصال را نشان دهد؛ مایکروسافت 365 تلاش می‌کند تا این مشکل شناخته‌شده را برای مشتریان خود برطرف کند. راه حل‌هایی که کاربران برای رفع مشکلات Outlook باید انجام دهند را در ادامه این مطلب از هنر توسعه و ارتباطات شایگان بخوانید.

مشکلات Outlook و راه حل‌های پیش روی کاربران برای رفع مشکلات این برنامه

مشکلات Outlook زیاد نیست و راه حل‌های ساده‌ای برای برطرف کردن نقص‌های این برنامه وجود دارد که در ادامه به‌صورت مجزا به هر یک از مشکلات و راه حل آن‌ها پرداخته‌ایم.

مشکل اول؛ کندی برنامه در زمان راه اندازی و همگام سازی داده های آفلاین

بر اساس گزارشات دریافت شده از سوی مشتریان، Outlook در زمان راه‌اندازی و همگام‌سازی داده‌های آفلاین، برای مدتی در صفحه نمایش گیر کرده و سپس شروع به کار می‌کند؛ بررسی‌ها نشان می‌دهد که در این مواقع، فایل‌های OST جدیدی ایجاد نمی‌شوند و گزارشی در این خصوص، به رویدادهای برنامه اضافه نمی‌شود.

رفع خطای کندی برنامه در هنگام همگام سازی داده های آفلاین

تعدادی از مشتریان نیز درباره این مشکل گفته‌اند که اگر برنامه اوت‌لوک را در همان ابتدای شروع به کار، لغو (Cancel) کرده و دوباره اقدام کنند؛ این برنامه بلافاصله و بدون تاخیر باز می‌شود.

مشکل دوم؛ عدم راه اندازی اوت‌لاک در حالت هواپیما و آفلاین

از طرفی برای عده‌ای دیگر از کاربران، این برنامه در حالت هواپیما یا آفلاین راه‌اندازی نمی‌شود. به گفته مایکروسافت، در چنین مواردی برای کاربران خطاهای مختلفی نشان داده می‌شود. این خطاها به صورت زیر مشاهده می‌شوند:

  1. مایکروسافت اوت‌لوک را نمی‌توان آغاز کرد.
  2. پنجره Outlook باز نمی‌شود.
  3. مجموعه پوشه‌ها را نمی‌توان باز کرد.
  4. تلاش برای ورود به Microsoft Exchange ناموفق بود.

رفع خطای اوت‌لاک در حالت هواپیما

در این زمان کاربران می‌توانند با کلیک بر روی گزینه Send/Receive و انتخاب Work Offline این مشکل را برطرف کنند.

مشکل سوم؛ کندی برنامه به دلیل همگام‌سازی حافظه پنهان با داده‌های حذف شده

همچنین، در مواقعی که کاربر به صورت دستی اقدام به ایجاد نمایه جدید یا غیرفعال کردن ارتقا تقویم‌های به اشتراک گذاشته شده از حالت REST به MAPI کند، داده‌های حافظه پنهان بازیابی می‌شود. این اتفاق به دلیل همگام‌سازی حافظه پنهان با داده‌های حذف شده رخ می‌دهد که به دنبال آن، اوت‌لوک بسیار آهسته شروع به کار می‌کند. در حال حاضر، تیم پشتیبانی Outlook راه حلی را برای رفع این مشکل ارائه داده است. برنامه‌هایی غیر از Office MAPI، مانند MFCMAPI در زمان تعیین پیش‌فرض برای حافظه پنهان با Outlook به نتایج ناسازگاری می‌رسند که نتیجه آن، توقف یا کندی برنامه است.

رفع خطای حافظه پنهان برنامه اوت‌لاک

به منظور رفع خطای حافظه پنهان، کاربران می‌توانند وارد تنظیمات حساب Exchange شده و از بخش تنظیمات بیشتر، زبانه پیشرفته (Advanced) را انتخاب کنند. پس از آن گزینه ارتقا تقویم‌های مشترک (Shared Calendar Improvements) را فعال کنند. تغییرات بر روی برنامه پس از راه‌اندازی مجدد آن اعمال می‌شود. همچنین از دیگر راه حل‌های پیشنهادی برای رفع مشکلات برنامه Outlook، اقدام از طریق تنظیمات سیاست گروهی (Group Policy) است؛ این کار باعث می‌شود تا Outlook برای فعال کردن به‌روزرسانی‌های تقویم‌های اشتراکی REST از استفاده کند.

سخن آخر

مایکروسافت 365، همواره به دنبال شناسایی و رفع مشکلات برنامه‌های اجرایی خود است. به همین دلیل در ماه آوریل، یکی دیگر از مشکلاتی که مانع دسترسی کاربران به ایمیل‌ها و تقویم‌های آن‌ها می‌شد، توسط این کمپانی شناسایی و رفع شد. از دیگر اصلاحات مایکروسافت برای برنامه اوت‌لوک، که پس از راه‌اندازی آن در اگوست 2022 رخ داد، می‌توان به رفع مشکلات ورود به سیستم در اکتبر 2022 اشاره کرد.

منبع: bleepingcomputer

سوالات متداول

1.      چرا Outlook کند عمل می‌کند؟

این مشکل دلایل مختلفی دارد که بهتر است ابتدا آن‌ها را بررسی کنید. مواردی مثل فعال‌بودن حالت هواپیما، پربودن حافظه پنهان، عد اتصال به اینترنت قوی از جمله دلایل عملکرد آهسته برنامه است.

2.      چرا Outlook در ابتدای راه‌اندازی متوقف می‌شود؟

این اتفاق ممکن است به دلیل برنامه‌های ناسازگار موجود در سیستم باشد که عملکرد صحیح این برنامه را تحت شعاع قرار می‌دهند.