اخبار فناوری, شبکه و فناوری

سهم سازندگان بزرگ تجهیزات شبکه از بازار آینده روترهای 5G

سهم سازندگان بزرگ تجهیزات شبکه از بازار آینده روترهای 5G

انجام یک تحقیق جامع برای بررسی و تحلیل سهم سازندگان بزرگ تجهیزات شبکه از بازار آینده روترهای 5G

روترهای 5G در آینده‌ای نزدیک با گسترش بازار روبرو هستند و میزان استفاده سازمان‌ها و افراد از این فناوری به زودی با افزایش قابل توجهی روبرو خواهد شد. به همین دلیل، تولیدکنندگان اصلی روتر، یعنی شرکت‌هایی مانند سیسکو (Cisco)، پپ لینک (Peplink)، پرل (Perle) و نت گیر (NETGEAR) به کسب سهم خوبی از بازار آینده روترهای  5G هستند. اخیراً تحقیقی درباره آینده بازار روترهای فایو جی انجام شده و مطالعه این تحقیق می‌تواند نقش مهمی در تعیین استراتژی شرکت‌های بزرگ سازنده روتر داشته باشد.

در تحقیق انجام شده برای بررسی آینده بازار روترهای سازگار با شبکه 5G چه چیزی آمده است؟

تحقیقی که گزارش آن در سایت marketinsightsreports.com منتشر شده، روی آینده و نحوه رشد بازار روترهای نسل 5 تمرکز کرده است. در این تحقیق با در نظر گرفتن تاریخچه بازار روترهای فایو جی (از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲ میلادی) و نیز با بررسی چشم‌انداز مورد انتظار این بازار (از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۹ میلادی)، پیش‌بینی‌هایی در زمینه میزان درآمد، هزینه‌ها، میزان تقاضا و سایر عوامل مؤثر در فروش روترهای 5G، انجام شده است.

همچنین در این تحقیق، بازیگران اصلی در بازار فعلی روترهای فایو جی،‌ کشورهای تولیدکننده محصولات مرتبط با شبکه 5G، نوع محصولات در حال تولید، و صنایعی که کاربر اصلی روترهای شبکه 5G هستند، در نظر گرفته شده است. خروجی این تحقیق، داده‌ها و اطلاعات جامع و ارزشمندی درباره آینده بازار روترهای نسل پنجم را در اختیار کمپانی‌های سازنده روتر فایو جی قرار می‌دهد.

چه شرکت هایی در تحقیق برای بررسی آینده روترهای 5G در نظر گرفته شدند؟

در این تحقیق، شرکت‌های بزرگ تولید کننده روتر 5G در نظر گرفته شدند تا سهم آن‌ها از بازار فعلی، محصولات در حال تولیدشان و نیز مشتریان اصلی آن‌ها بررسی شوند. تنها بعضی از این شرکت‌ها عبارت‌اند از:

 • سیسکو
 • نت گیر
 • پپ لینک
 • لینکسیس
 • زایکسل
 • هواوی
 • شیائومی
 • و..

برای خرید سوئیچ سیسکو، اینجا کلیک کنید.

دسته بندی بازارهای هدف در نظر گرفته شده در تحقیق

برای انجام این تحقیق، سه دسته بازار هدف مختلف در نظر گرفته شده است. در واقع مشتریان روترهای 5G به سه دسته مشتریان صنعتی، سازمانی و خانگی تقسیم شده‌اند. همچنین از نظر کاربردی نیز،‌ دسته‌بندی‌هایی برای کاربری‌های مختلف رورتر 5G در نظر گرفته شد،‌ از جمله:

 • مسکونی
 • تبلیغاتی
 • پزشکی و آموزشی
 • ساخت و تولید
 • و…

روتر 5G

بازار چه کشورهایی مورد بررسی قرار گرفته اند؟

همچنین بازار کشورها و مناطق مختلف برای بررسی تعداد مشتری، میزان درآمد، سهم از بازار، میزان تولید دستگاه‌های 5G و نرخ رشد بازار روترهای نسل پنجم در نظر گرفته شدند. این تحقیق بازار مناطقی واقع در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا خاورمیانه، چین، هند، ژاپن، آفریقا و… را مورد بررسی قرار داده است.

از چه روشی برای انجام تحقیق درباره آینده بازار روترهای 5G استفاده شده است؟

ابتدا داده‌هایی که در تحقیق برای نتیجه‌گیری به آن‌ها نیاز بود، از طریق منابعی مانند کتاب‌ها، ژورنال‌ها و وبسایت‌ کمپانی‌ها جمع‌آوری شد. این داده‌ها برای ساخت الگوهای مشخص و تحلیل بازار فعلی بسیار مهم هستند. در واقع به کمک این داده‌ها می‌توانیم حوزه فعالیت سازندگان روتر 5G را بررسی کنیم و مشتریان آن‌ها را بهتر شناسایی کنیم.

همچنین داده‌هایی نیز از طریق مشاهدات میدانی و مصاحبه جمع‌آوری شدند. این داده‌ها، حتی می‌توانند اطلاعات دقیق‌تر و ارزشمندتری را نسبت به داده‌های دسته اول در اختیار قرار دهد.

چرا انجام تحقیق درباره آینده بازار روترهای 5G اهمیت دارد؟

انجام یک تحقیق جامع در چنین ابعادی، نشان از اهمیت فناوری 5G و گسترش روزافزون آن دارد. شاید هنوز اثر چندانی از این فناوری در کشوری مانند کشور خودمان پیدا نکنید، اما به نظر می‌رسد کشورها و سازمان‌ها برای عقب نماندن از فناوری روز، باید به فکر تهیه زیرساخت‌های فناوری 5G و نیز خرید تجهیزات شبکه نسل پنجم، از جمله روترهای سازگار با شبکه 5G باشند. انجام یک تحقیق جامع درباره وضعیت فعلی و پیش‌بینی آینده استفاده از تجهیزات نسل پنجم، کمک می‌کند تا شرکت‌های بزرگ سازنده روتر 5G، از قافله عقب نمانند و در آینده نیز سهم مناسبی از بازار را برای خود دست‌وپا کنند.

منبع: cottonwoodholladayjournal.com